Stiepšanās, lai uzlabotu lokanību
Stiepšanās ir svarīga treniņu sastāvdaļa, kas veicina lokanības, kustīguma un vispārēju muskuļu relaksācijas uzlabošanu. Rīgas fitnesa klubā OLYMP ir radīti visi apstākļi ērtai un efektīvai stiepšanās vingrinājumu veikšanai, ieskaitot speciālu stiepšanās telpu un profesionālu treneru palīdzību.
Ieguvumi ķermenim
Regulārai stiepšanai ir daudz priekšrocību:
- Lokanības un kustīguma palielināšana. Stiepšanās palielina kustību amplitūdu, padarot locītavas kustīgākas un kustības vieglas un dabiskas.
- Muskuļu saspringuma mazināšana. Pēc spēka vai funkcionālā treniņa stiepšanās palīdz mazināt saspringumu un uzlabot muskuļu atjaunošanos, samazinot sāpes.
- Saistaudu un cīpslu stiprināšana. Sistēmiski treniņi padara saistaudus un cīpslas izturīgākas, kas samazina traumu risku.
- Asinsrites uzlabošana. Tas ir īpaši noderīgi sirds un asinsvadu sistēmai un kopējai ķermeņa veselībai.
Pareiza stiepšanās tehnika
Lai stiepšanās vingrinājumi sniegtu maksimālu labumu, ir jāievēro pareiza tehnika. Ieteicams sākt ar vieglu iesildīšanos – tas var būt ātrs gājiens vai viegls skrējiens. Iesildīšanās pirms stiepšanās ir svarīga, jo tā palīdz sagatavot muskuļus, palielinot to elastību. Veicot stiepšanos, centieties izvairīties no straujiem kustībām, lai nenodarītu kaitējumu audiem. Procesam jābūt kontrolētam. Pievērsiet uzmanību elpošanai: centieties elpot dziļi un lēni, lai atslābinātu ķermeni. Nepūlēties nekavējoties sasniegt maksimālo amplitūdu, stiepšanās prasa pakāpenisku progresu. Ar laiku, regulāri praktizējot, muskuļi kļūst elastīgāki, un vingrinājumu veikšana būs vieglāka.
Stiepšanās veidi
Atkarībā no mērķiem un sagatavotības var izcelt vairākus stiepšanās veidus:
- Dinamiskā stiepšanās — tiek veikta kustībā un ir piemērota kā iesildīšanās pirms galvenā treniņa. Tā labi sagatavo muskuļus treniņam.
- Statiskā stiepšanās — prasa pozas noturēšanu 20–30 sekundes, kas palīdz palielināt lokanību un dziļāk atslābināt muskuļus.
- Aktīvā stiepšanās — tiek veikta tikai ar savu muskuļu piepūli, bez inventāra izmantošanas.
- Pasīvā stiepšanās — šajā veidā var tikt izmantoti trenažieri, inventārs vai trenera palīdzība, lai palielinātu amplitūdu.
Padomi iesācējiem
Ja jūs tikai sākāt nodarboties ar stiepšanos, ir svarīgi atcerēties dažus būtiskus punktus. Stiepšanās jāveic pēc iesildīšanās, lai izvairītos no traumām. Vislabāk ir sākt ar vienkāršākiem vingrinājumiem, kas neprasa lielu lokanību, un pakāpeniski sarežģīt treniņu. Sāciet ar īsām sesijām, un pielāgojoties pakāpeniski palieliniet to ilgumu. Regulāras un pakāpeniskas nodarbības dos vislabākos rezultātus, īpaši tiem, kuri iepriekš nav nodarbojušies ar stiepšanos.
Kontrindikācijas
Neskatoties uz stiepšanās pozitīvo ietekmi uz organismu, pastāv stāvokļi, kuros nodarbības ir kontrindicētas:
- smagas locītavu un kaulu slimības;
- problēmas ar sirds un asinsvadu sistēmu, ieskaitot paaugstinātu spiedienu un vēnu varikozi;
- mugurkaula traumas;
- akūtas iekaisuma saslimšanas vai hronisku slimību saasinājums.
Stiepšanās ir svarīga jebkura fitnesa režīma sastāvdaļa, kas palīdz stiprināt muskuļus, uzlabot kustīgumu un mazināt stresu. Lai sasniegtu labākos rezultātus, nāciet uz nodarbībām fitnesa klubā OLYMP Rīgā, kur mūsu profesionālie treneri palīdzēs izvēlēties programmu, kas atbilst jūsu sagatavotības līmenim un mērķiem. Klubā jūs varēsiet efektīvi un droši strādāt pie savas lokanības un just pastāvīgu pašsajūtas uzlabošanos.